Leven met Water-week

Dagmar Hoekstra 21-01-2026 121 keer bekeken

Begin

25-04-2026 om 00:00

Einde

08-05-2026 om 00:00

Ben je erbij?

Nog geen aanwezigheid doorgegeven.
Een momentje...

Maximaal aantal aanmeldingen bereikt, je kunt je niet meer aanmelden.

Locatie

De Leven met Water-week vindt plaats van 25 april tot en met 8 mei. Door heel Nederland zijn er leuke en leerzame activiteiten die draaien om water. Zo ontdekken jong én oud hoe bijzonder en belangrijk het leven met water eigenlijk is.

Wat kun je verwachten?

Water is overal om ons heen. Maar schoon, veilig en voldoende water is niet vanzelfsprekend. Zeker niet nu het klimaat verandert en weersextremen vaker voorkomen. Daarom is het tijd om anders met water om te gaan. 

Door het hele land zijn er leuke en leerzame activiteiten die draaien om water. Bijvoorbeeld:

  • Bewonder de indrukwekkende Maeslantlering
  • Bezoek een van de deelnemende watermusea
  • Kijk onder deskundige begeleiding wat er allemaal in de sloot leeft bij jou in de buurt
  • Ontdek wat er allemaal bij komt kijken om schoon drinkwater te maken
  • Neem een uniek kijkje achter de schermen bij een rioolwaterzuivering
  • Ga het water op met de boswachter

De activiteiten worden later aan een map toegevoegd op de website van Leven met Water.

Meld jouw activiteit aan

Organiseer je zelf een leuke activiteit of biedt iemand in je netwerk iets aan tijdens de week? Geef het door via onderstaande link. Zo kunnen we met elkaar laten zien hoe bijzonder en belangrijk leven met water eigenlijk is.  

Meld jouw activiteit aan

Meer weten?

Ga naar de website van Leven met Water

 

Leven met Water is een samenwerkingsverband van: waterschappen, waterbedrijven, watermusea, Rijkswaterstaat, provincies, gemeentes, ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, het Nationaal Deltaprogramma, Unie van Waterschappen, Vewin, VNG en IPO.

 

Cookie-instellingen